Hedefimiz; Türk Kimya Sanayicisinin kaliteli ve uygun fiyatlı hammadde temin edebilmesi için gerekli hizmeti sağlayabilmek ve pazar payımızı çok daha yukarılara taşımaktır.

image05
image06
image07

Arayıcılar A.Ş. 1963 yılında Ahmet Arayıcı ve Ömer Arayıcı tarafından kurulmuştur.

Gelişen sektörle beraber Arayıcılar A.Ş. başarılı çalışmalarıyla birçok marka ve ürünlerin ithalatında öncülük etmiş ve piyasada kendine önemli bir yer edinmiştir.

Üretiminin bir kısmını İran, Suriye, Cezayir gibi ülkelere ihraç eden firmamız, her geçen gün ihracat kapsamını geliştirmektedir.

Şirket bünyesinde, siyah ve renkli bakalit baskı tozu üretiminde 34 yıldır devam etmektedir.

Bakalit baskı tozu üretiminin yanı sıra bakalitin hammaddesi olan fenol formaldhyde reçinesini üretip satmaktadır.

Ürettiğimiz geniş ürün yelpazemiz arasında fenolik reçine, bakalit baskı tozu (siyah, lacivert, bordo, kırmızı, yeşil, kahverengi gibi alternatif renkler), çiçek köpüğü ve izalosyon köpüğü bulunmaktadır. Hammaddelerimiz arasında ise hegzametilen tetramin, stearik asid, oxarik asid, kalsium ve çinko stearatlar yer almaktadır.

Bu ürünleri enjeksiyonluk veya preslik olarak verebilme olanağımız vardır Bunun yanı sıra proforma bazında her türlü kimyasal temini yapılır.

Bu doğrultuda en iyi servisi sunabilmek için yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki saygın hammadde üreticileri ile gerekli ticari işbirliği ve temsilcilik anlaşmaları gerçekleştirilmiştir.

Firma olarak 1970’den bu yana müşterilerimizin istek ve taleplerine uygun olarak yolumuza devam etmekteyiz.

Vizyonumuz;
Türk Kimya Sanayi için her türlü teknolojik olanakları kullanarak, en üst seviyede hizmet sunmaktır.